معرفي پژوهشيار

پژوهشيار يك نرم افزار جامع آنلاين  براي ثبت طرح هاي تحقيقاتي، پايان نامه ها، پيگيري وضعيت طرح ها و  امور مربوط به قرارداد ها و ارائه و بررسي گزارشات طرح هاي تحقيقاتي است.

ورود به سامانه پژوهشيار به 2 طريق صورت مي گيرد:

1-    از طريق سايت دانشگاه علوم پزشکي تهران به آدرس www.tums.ac.ir و در آن صفحه روي سامانه پژوهشيار واقع در منوي سمت راست صفحه کليک شود.

2-    از طريق تايپ آدرس سامانه (http://research.tums.ac.ir) در آدرس بار مرورگر موزيلا يا کروم وارد مي شود.

مجري چنانچه براي اولين بار است که وارد سامانه مي شود و عضو پژوهشيار نيست در ابتدا با کليک روي ايجاد حساب کاربري فرم  مورد نظر را  تکميل مي نمايد( در اين فرم بسيار مهم و ضروري است آدرس ايميل به درستي وارد شود و شماره موبايل به صورت رقم هاي دنبال هم و بدون گذاشتن هيچ فاصله اي درج شود). و مشمول دريافت نام کاربري و گذرواژه مي شوند.

با در اختيار داشتن نام کاربري و گذرواژه به صفحه اصلي پژوهشيارشخصي خود  وارد مي شويد .

اين صفحه 2 قسمت اصلي دارد؛ منوي سمت راست شامل گزينه هاي مورد نياز مجري  و بخش دسترسي سريع که همان گزينه ها را براي دسترسي راحت تر در بردارد.

مجري براي ثبت طرح جديد ضرورت دارد روي گزينه ارسال طرح جديد کليک کند و صفحات مرتبط را بر اساس اطلاعات مربوط به پروپوزال تکميل نمايد.

در ابتدا نوع طرح خود را بر اساس توضيحات مندرج در بالاي صفحه انتخاب و ارسال می نماید.

براي طرحهاي اچ اس آر به صفحه اي هدايت مي شود که مربوط به چنين طرح هايي است و براي طرحهاي غير اچ اس آر به صفحه اي وارد مي شود که 2 بخش دارد منوي سمت راست صفحه که شامل عنوان اجزاي پروپوزال است و بخش اصلي صفحه که محل نمايش کامل اجزاي پروپوزال است و به صورت پيش فرض کليه قسمتهاي مربوط به ثبت چکيده طرح نمايش داده مي شود. مجري محترم مي توانند روي تک تک گزينه ها در منوي سمت راست صفحه کليک کنند و محتوا را در صفحه اصلي ببينند و بر اساس پروپوزال، بخش های مورد نظر را تکمیل نمایند.